دانشگاه عدالت stamp
خانه
آئين نامه اعطاي نشان شهيد صدر (ره)

 

آيين نامه اعطاي نشان و جايزه علمي شهيد صدر (رضوان الله)

مقدمه:

اين آيين نامه در راستاي تحقق اهداف دانشگاه مندرج در ماده (1) اساسنامه دانشگاه از جمله تقويت پژوهش‌هاي بنيادي، كاربردي و تطبيقي در جهت نظريه پردازي در رشته‌هاي مختلف علوم و معارف اسلامي مورد نياز جهان اسلام به‌ويژه در عرصه نظام‌سازي بر اساس معارف اسلامي؛  تقويت و نيل به پاسخ به شبهات و ايجاد كرسي‌هاي نقد و گفتگوي شايسته در چارچوب اهداف و مأموريت‌هاي دانشگاه؛ دستيابي به علم بومي (ايراني ـ اسلامي) با نگاه انتقادي ـ علمي به نظريه‌هاي ترجمه‌اي در زمينه‌هاي علوم انساني و تلاش در جهت نشر فرهنگ اسلامي و معارف اهل بيت(ع) تدوين و در جلسه مورخ 30/1/1390 هيات رئيسه دانشگاه به تصويب رسيده است.

ماده 1- به منظور پاسداشت مقام ديني و علمي شهيد آيت الله سيد محمد باقر صدر (ره) و ارج نهادن به نقش برجسته و تلاش دانشجويان، پژوهشگران، اساتيد و فضلاي حوزه هاي علميه و دانشگاه ها در جهت نشر فرهنگ اسلامي و معارف اهل بيت (ع)، هر سال از ميان افراد ياد شده به كساني كه بيشترين امتياز را بر اساس اين آيين­نامه و شيوه نامه­هاي مربوط بدست آورده باشند، «نشان ويژه» و «جايزه علمي شهيد صدر (ره) اعطا مي­شود.

ماده 2- تعاريف

دانشگاه: منظور دانشگاه عدالت است.

معاونت: منظور معاونت پژوهش و فناوري دانشگاه عدالت است.

هيات رئيسه: منظور هيات رئيسه دانشگاه عدالت است.

نشان ويژه: منظور نشان ويژه شهيد صدر (ره) است.

جايزه علمي: منظور جايزه علمي شهيد صدر (ره) است.

دبيرخانه: منظور دبيرخانه اعطاي نشان ويژه و جايزه علمي شهيد صدر (ره) است.

ماده 3- اهداف

1-   تقويت و نشر فرهنگ اسلامي و معارف اهل بيت (ع)

2-   ارج نهادن به پژوهش هاي صورت گرفته پيرامون شخصيت علمي و ديني شهيد صدر (ره)

3-   ترغيب و هدايت دانشجويان، اساتيد، پژوهشگران و فضلاي حوزه و دانشگاه به سمت نظريه پردازي در زمينه علوم انساني- اسلامي و راهبردهاي نوآورانه و خلاقانه

4-   رصد و معرفي دانشجويان، دانش آموختگان، اساتيد و شخصيت هاي علمي، سياسي، اجتماعي، اقتصادي و حوزوي نوآور، خلاق و تلاشگر به جامعه و تشويق آنها  با هدف ايجاد انگيزه.

ماده 4- شاخص هاي اعطاي نشان ويژه و جايزه علمي

1-   پژوهشگران برتر حوزه­هاي علميه و دانشگاههاي داخل و خارج از كشور

2-   اساتيد برتر حوزه­هاي علميه و دانشگاههاي داخل و خارج از كشور

3-   شخصيت هاي حوزوي، دانشگاهي، سياسي كشوري ايراني يا غير ايراني

4-   راهنمايي و هدايت پايان نامه ها و رساله هاي كارشناسي ارشد و دكتري و پسادكتري در راستاي نشر فرهنگ اسلامي و معارف اهل بيت (ع) و بويژه شهيد صدر (ره) و انديشه­هاي حضرت آيت الله العظمي هاشمي شاهرودي (مدظله العالي)

ماده 5- نوع نشان و جايزه

1-   به برگزيدگان جشنواره­هاي ملي و بين المللي «جايزه علمي» به ترتيب نفرات اول، دوم و سوم، طلا، نقره و برنز اعطا مي شود.

2-   به شخصيت هاي برجسته داخلي و خارجي «نشان ويژه» اعطا مي شود.

ماده 6- دبيرخانه جايزه علمي

  دبيرخانه جايزه علمي در معاونت پژوهش و فناوري براي ارزيابي آثار، مقالات، كتب، پايان نامه­ها و رساله­­ها تشكيل مي­گردد و به موجب شيوه­نامه­اي كه توسط شوراي پژوهشي تهيه مي­گردد، اقدام مي­كند.

ماده 7- اعطاي نشان ويژه

1-   رئيس هيات موسس دانشگاه حضرت آيت الله العظمي هاشمي شاهرودي (حفظه الله)، رئيس دانشگاه و هيات رئيسه دانشگاه مي­توانند به شخصيت هاي برجسته كه خدمات شاياني در پيشبرد علوم اسلامي و انساني و نشر معارف اهل بيت (ع) كرده­اند، نشان ويژه شهيد صدر (ره) اعطا نمايند.

2-   ارزش مالي و غير مالي نشان ويژه توسط هيات رئيسه دانشگاه تعيين مي­گردد.

ماده 8- ساير موارد

 ساير مواردي كه در اين آيين نامه ذكر نگرديده يا داراي ابهام است، به موجب شيوه­ نامه اجرايي اين آيين نامه كه توسط معاونت پژوهش و فناوري تهيه مي­شود، خواهد بود.

 

ماده 9- اين آيين نامه در 9 ماده در جلسه هيات رئيسه دانشگاه در تاريخ ....    .. به تصويب رسيد و از اين تاريخ لازم الاجراست.

تاریخ به روز رسانی: 2016/10/03
تعداد بازدید: 1158
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
دانشگاه عدالت © 1395. تمامی حقوق محفوظ است
Powered by DorsaPortal