English العربية
دانشگاه عدالت
خانه
1396/10/20
زلالي از درياي معارف زلالي از درياي معارف
بيانات حضرت آيت الله العظمي هاشمي شاهرودي در اجلاس جهاني محبان اهل بيت (عليه السلام)
 
امت اسلامي فريب نسخه‌هاي جعلي از اسلام را نخورد
رييس مجمع تشخيص در خصوص وضعيت منطقه، گفت: دشمن با ارائه نسخه جعلي از اسلام به دنبال ارائه برداشت‌هاي غلط از جهاد و تحقق ارزش‌هاي ناب اسلامي است.
آيت‌الله العظمي سيد محمود هاشمي شاهرودي رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام در تاريخ 1 آذرماه در اجلاس جهاني محبان اهل‌بيت (ع) و مساله تكفيري‌‌ها كه در سالن اجلاس سران اسلامي برگزار شد با اشاره به اينكه امروز شاهد حضور پرقدرت‌تر نيروهاي مقاومت در مقابل صهيونيسم بين‌الملل و هم‌پيمانان آنها در منطقه هستيم، اظهار داشت: در شرايط امروز بايد به مقابله فكري با ترويسم برويم، همانگونه كه در زمان موضوع القاعده تفكر تكفيري نقش اساسي در برهه‌اي داشت امروز بحث داعش هم به همين شكل خواهد بود.
وي ادامه داد: در زمان شكل گيري القاعده و داعش، فكر تكفيري وهابيت نقش اساسي داشت و همين تفكر توانست با حمايت استكبار، جهان اسلام را به چالش بكشد، بنابراين تا زماني كه اينگونه تفكرها وجود دارد جهان اسلام نمي‌تواند آسوده خاطر بوده و با آرامش به كار خود ادامه دهد.
رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام تاكيد كرد: ما نياز داريم كه همه نخبگان جهان اسلام در كنار يكديگر جمع شوند و همگان را به سوي اين حقيقت يعني اينكه حب اهل‌بيت(ع) تنها اختصاص به شيعيان ندارد سوق دهند، در واقع اين امر از مشتركات اسلام است و ما بايد ولا و محبت اهل‌بيت(ع) را به عنوان عنصر وحدت بخش ميان مسلمانان و حق‌طلبان عالم معرفي كنيم.
آيت الله العظمي هاشمي شاهرودي يادآور شد: اجلاس امروز با جشن پيروزي بر داعش و بازپس‌گيري آخرين پايگاه‌هاي اين شجره خبيثه در سوريه و عراق همراه شده است، از اين رو اين پيروزي را بايد به رهبر معظم انقلاب و دولت و ملت سوريه و عراق و همچنين حزب‌الله عراق، نيرو‌هاي جهادگر و سپاه پاسداران و نيروي قدس سپاه تبريك گفت.
وي با بيان اينكه مودت اهل بيت(ع)، سبيل الي الله و ضامن تحقق اصلي‌ترين هدف بعثت و همچنين بخشي از رسالت رسول‌الله(ص) و در امتداد آن است، افزود: خوشبختانه اين اجلاس مي‌تواند به عنوان حركت جديدي در راستاي وحدت بيشتر بين مذاهب اسلامي با محوريت حب اهل‌بيت(ع) باشد.
آيت الله العظمي هاشمي شاهرودي ابراز داشت: در قرآن كريم آمده است كه انبياء براي رسالت خود هيچ اجري از مردم طلب نكردند، در اين ميان تنها رسول اكرم(ص) از جانب خداوند موظف به مطالبه اجر از مردم شد، البته اين اجر از جنس مادي و مظاهر دنيوي نبود، بلكه از سنخ محبت و مودت و پيوند با اهل‌بيت(ع) بود، فراموش نكنيم كه سود اين مطالبه هم نه تنها به پيامبر بلكه به امت اسلامي برمي‌گردد.
رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام با اشاره به سختي‌هايي كه پيامبر(ص) در امر رسالت خود كشيدند، خاطرنشان كرد: پيامبر اكرم(ص) مودت اهل‌بيت(ع) را فراتر از محبت خواند و زيرا همين مودت اهل‌بيت(ع) موجب رسيدن به مقصود اصلي هستي و وصول الي الله مي‌شود.
وي بيان كرد: انسان داراي جنبه‌هاي احساسي و عاطفي است، در واقع اين جنبه‌ها به دنبال مفاهيم محض عقلي موجب حركت و تعالي انسان مي‌شود، راز تعاليم انبيا در مقايسه با تعاليم فلاسفه را هم مي‌توان در تشخيص بعد قلبي و عاطفي ديد، زيرا اين ارتباط قلبي مردم با اهل‌بيت(ع) سبب مي‌شود كه زندگي فردي و اجتماعي مسلمانان تحرك بيشتري پيدا كند.
رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام با اشاره به حضور بيست ميليوني زائران اربعين، تصريح كرد: اين جمعيت در راه اربعين نشان از اقتدار و شكوه اهل‌بيت(ع) است كه در پيش چشم جهانيان قرار مي‌گيرد، پس نبايد فراموش كنيم كه مودت خدا، رسول اكرم(ص) و اهل‌بيت(ع) به عنوان روح دين تلقي مي‌شود.
آيت الله العظمي هاشمي شاهرودي اضافه كرد: در واقع راهپيمايي اربعين و حضور تمام مسلمانان و غيرمسلمانان و همچنين شيعيان و غير شيعه در اين مراسم گوياي ظرفيت عظيم حب اهل‌بيت(ع) در ايجاد وحدت براي تحقق انقلاب جهاني اسلام است.
وي در خصوص حديث ثقلين و آيه تطهير، عنوان كرد: تمام مفاهيم عالي در اسلام در سيره و سلوك اهل‌بيت(ع) موجود است، در شرايط امروز منطقه نيز جبهه استكبار به درك از ظرفيت ولا و محبت اهل‌بيت(ع) و همچنين درك مفهوم ظلم ستيزي در ميان مسلمانان رسيده است، به همين منظور به دنبال ارائه نسخه‌هاي جعلي از اسلام تحريف شده در قالب اسلام تكفيري است.
رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام با اشاره به اينكه دشمن با ارائه نسخه جعلي از اسلام به دنبال ارائه برداشت‌هاي غلط از جهاد و تحقق ارزش‌هاي ناب اسلامي است اظهار كرد: با اندكي نگاه مي‌توان ديد كه در همه نسخه‌ها و قرائت‌هاي جعلي مذكور به طور كلي محور مشترك دشمني با اهل‌بيت(ع) و دشمني با دوستان اهل‌بيت(ع) در رأس امور است.

تعداد بازدید: 79
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کانال سروش ویکی پدیا
دانشگاه عدالت © 1395. تمامی حقوق محفوظ است
Powered by DorsaPortal